Minden évben publikált statisztika is ezt mutatja, nincs előre lépés az egészségben.
Általánosan azok az emberek kezdenek oda figyelni az életmódjukra, akik már szenvednek valamilyen jellegű betegségben. Nagyon kevés azon emberek száma, akik a megelőzést, prevenciót alkalmazzák. Ha ez nem így lenne, a statisztikák minden évben jobb eredményt mutatnának, e-helyett romlik, vagyis nincs javuló tendencia. Olyan kultúrában élünk, ahol elkerülhetetlen az, hogy valamilyen betegség ne ütné fel a fejét az életünk folyamán.
Miért élnek tovább, miért egészségesebbek az ázsiai országokban élő emberek? Válasz egyszerű: más a kultúrájuk, életmódjuk.
Amiben különböznek tőlünk, az pedig az értékrendjük! Nekik az egészség áll az első helyen, az egészség megőrzése. Tudatosan testmozgást végeznek, tudatosan olyan ételeket fogyasztanak ami táplál, tudatosan használnak gyógynövényeket, gyógyitalokat, teákat, algákat, ami mind a szervezetnek hasznos.
Miért nem tudjuk ezt mi is elfogadni, ami nem működik, azt ne erőltessük! Hiszen elég ha csak körbe nézünk, látjuk mennyi beteg ember van körülöttünk.
Feltételek itt is ugyan úgy adva vannak! Csak azt az apró változtatást kell megtenni, amit úgy hívnak, értékrend. Mit helyezel az életedben első helyre?
Az értékrendedet úgy állítod be, az egészség legyen az első helyen, sokkal nagyobb az esélyed van arra hogy megőrzöd az egészséged, vagy a meglévő betegséged pozitív irányba változzon.
A mi kultúránk, értékrendünk másképp alakult ki. Tiszteljük, becsüljük az elfogadott orvoslást, hiszen nap, mint nap, mentenek meg életeket. De a krónikus, terápiás betegségekben, azoktól várunk segítséget, akik ugyanazokban a betegségekben szenvednek.
Hadd mondjak erre egy példát: Te úgy döntesz, az egészséges életmódot választod. Első lépésként testmozgást akarsz végezni, de nem tudod hogy kezdj neki. Felkeresel egy személyi edzőt, egy szakembert, de ez a személyi edző el van hízva. Mennyire fogsz megbízni benne, hiszen ő maga is szenved a formája miatt. Orvosaink ugyan azokban a krónikus betegségekben szenvednek mint a betegek, mert ha nem így lenne, ők is a megelőzést, egészséges életmódot javasolnák.
Marad az, ami logikus, a kezedbe veszed a sorsod, ami eddig nem hozott változást, a megszokott rosszat megváltoztatod.
Kezdjük azzal ami a betegségek 80%-t, előidézi, a rossz táplálkozás, ez is a kultúránk része.
Folytatás: Helytelen táplálkozás